מידג'רני תמונה לונדון

מה זה מידג'רני ומה עושים איתו?

לאן שלא תסתובבו, במיוחד אם אתם מתעניינים בטכנולוגיה, תשמעו בימינו את צמד המילים "בינה מלאכותית". השימושים של AI רבים ומגוונים: בינה מלאכותית משמשת לעיבוד שפה טבעית (NLP) לצ'אטבוטים ואפליקציות תרגום; משתמשים ב-AI לצרכי ניתוח תמונה וסרטוני וידאו, זיהוי אובייקטים וזיהוי פנים; מכוניות אוטונומיות ומל"טים; תוכנות לזיהוי הונאות בפרסום דיגיטלי וזיהוי דפוסי התנהגות חריגים בעסקות פיננסיות; מחקר בתחום התרופות ואבחון המחלות ועוד.

ברמת הטכנולוגיה הזמינה למשתמש הפרטי, שני תחומים עיקריים עלו לכותרות בחצי השנה האחרונה – מחוללי טקסטים ומחוללי תמונות. בשני המקרים, מדובר ביישומי AI מתוחכמים, ברמה גבוהה, שמקבלים מהמשתמש פקודה טקסטואלית ומפיקים טקסט או תמונה בהתאם. מחולל התמונות הפופולרי ביותר היום, המבוסס על בינה מלאכותית, הוא מידג'רני (Midjourney). זה מדהים כמו שזה נשמע: אתם אומרים ל"רובוט" מה ליצור, והוא יוצר עבורכם תמונה דיגיטלית, שבחלק ניכר מהמקרים נראית מקצועית וניתן להשתמש בה לצרכים שונים. למשל, ביקשנו ממידג'רני שייצור לנו תמונה של לונדון באביב, וקיבלנו את ארבע האופציות האלה:

מידג'רני תמונה לונדון

מידג'רני הבין היטב את הבקשה, כמו שאפשר לראות, וזו עוד היתה בקשה כללית וגנרית ביותר. אפשר לבקש ממנו תמונות הרבה יותר ספציפיות, להגדיר לו את הסגנון האמנותי, התאורה, הפרטים שיופיעו (או לא יופיעו) בתמונה, איכות התמונה ועוד פרמטרים רבים ומדהימים נוספים.

בשלב הבא אפשר לבחור תמונה אחת מהגריד הזה, לשדרג אותה ולבצע בה שינויים. מידג'רני מאפשר לכם גם להעלות תמונה משלכם ולבצע בה שינויים באמצעות בינה מלאכותית. מיליוני אנשים ברחבי העולם כבר משתמשים במידג'רני כדי ליצור יצירות דיגיטליות מדהימות.

איך מידג'רני למד לצייר תמונות?

איך מלמדים בינה מלאכותית? מראים לה חומרים שיוצרו על ידי בני אדם. האימון של Midjourney התבצע על ידי הזנת מאות מיליוני תמונות מרחבי האינטרנט, כדי ללמד אותו לזהות חפצים, סגנונות, תאורה ואלמנטים גרפיים נוספים. כך, יכול המנוע להבין את הבקשה שלנו ולייצר תמונה בהתאם.

איך משתמשים במידג'רני?

השימוש במידג'רני מתבצע באמצעות אפליקציית דיסקורד, והוא בשפה האנגלית בלבד. רוצים להתחיל לייצר תמונות? התחילו כאן – מדריך מידג'רני למתחילים. הממשק של דיסקורד והעבודה מול מידג'רני עלולים להיראות קצת מפחידים בהתחלה, במיוחד אם לא התנסיתם בדיסקורד או באפליקציות שדורשות הזנת טקסטים כפקודה, אבל ברגע שתסיימו להגדיר כל מה שצריך ותתחילו לשחק – יהיה לכם הרבה יותר קל.

מידג'רני בחינם או בתשלום?

אפשר לייצר כמה תמונות בחינם, אבל לאחר מכן צריך לשלם על מנוי ל-Midjourney. מחיר המנוי הזול ביותר הוא 10 דולר לחודש, והוא מספיק לרוב המשתמשים הפרטיים. יש גם מנויים ב-30 וב-60 דולר.

מה עושים עם מידג'רני?

השימושים במנוע ה-AI רבים ומגוונים, וככל שיותר אנשים משתמשים בו, כך צצים רעיונות חדשים.

  • אפשר לייצר תמונות בשביל הכיף.
  • ליצור תמונות עם ילדים ותוך כדי ללמד אותם שימוש במחשב וגם אנגלית.
  • יצירת תמונות סטוק באמצעות מידג'רני יכולה לסייע מאוד לכל בעל אתר אינטרנט וגם לחסוך כסף רב.
  • אפשר ליצור פלטות צבעים לעיצובים שונים.
  • לקבל השראה וליצור עיצובים של מוצרים כמו תיקים, נעליים, תכשיטים ועוד.
  • ליצור סקיצות לעיצוב פנים של חדרים ובתים.
  • ליצור עמודי נחיתה אינטרנטיים ברמה גבוהה.
  • לייצר לוגואים לחברות.
  • איורים לספרי קומיקס, ספרי ילדים או ספרים בכלל.