שלמו 20 דולר בחודש וקבלו גישה מועדפת ל-ChatGPT

גירסה בתשלום של ChatGPT, מחולל הטקסטים באמצעות בינה מלאכותית, הושקה בימים האחרונים תחת השם ChatGPT Plus. הגירסה בתשלום למחולל הטקסטים הפופולרי זמינה כרגע רק למשתמשים מארה"ב ועולה 20 דולר בחודש.

משתמשים שנרשמו לרשימת המתנה, יקבלו בשבועות הקרובים הודעה עם הזמנה להצטרפות. מפתחי המנוע, OpenAI, ציינו כי הם מקווים לפתוח את השירות בתשלום בקרוב גם למדינות נוספות.

תמורת 20 דולר לחודש, מקבלים גישה מלאה ל-ChatGPT, גם בשעות העומס (גולשים מן השורה לעתים נתקלים בהודעה של "כל העמדות תפוסות", כאשר בגלל עומס ביקוש אי אפשר להשתמש בבוט). בנוסף, מובטחים למשלמים זמני תגובה מהירים יותר וגישה מתועדפת לפיצ'רים חדשים ושיפורים. ישנם גם דיווחים לפיהם החברה עובדת על אפליקציה לטלפון הסלולרי. לאחרונה השיקה החברה כלי AI שמאפשר לזהות האם טקסט באנגלית נכתב באמצעות בינה מלאכותית. יש להניח שצפויים לנו עוד פיתוחים רבים בתחום בתקופה הקרובה.

המודל העסקי המדויק של ChatGPT, ובכלל של הבינה המלאכותית, עדיין אינו ברור. בינתיים, בדומה למידג'רני וכלים אחרים של AI הזמינים לציבור הרחב, נראה שהאפשרות למנוי בתשלום פופולרית במיוחד, ויש לכך ביקוש. למרות שעדיין אין מודל עסקי ברור, החברה מגייסת מיליארדי דולרים ללא בעיה. בין המשקיעים הגדולים ב-OpenAI ניתן למנות את מיקרוסופט, סקויה קפיטל ובדרוק קפיטל.