חלק גדול מהעוקבים אחרי מאסק בטוויטר הם פייקים לא פעילים

מאמר שפורסם ב-Mashsable מצביע על כך שחלק ניכר מ-153 מיליון העוקבים של מאסק הם לכל הפחות יוזרים לא פעילים, וכנראה שחלקם פייקים שנוצרו כדי לנפח את העוקבים שלו.

כותב המאמר די זהיר, ובהיעדר הוכחה, מגדיר את העוקבים של מאסק כ"לא פעילים". מתוך 153 מיליון עוקבים (153,209,283, אם אתם רוצים את המספר המדויק), ל-42% (65.3 מיליון יוזרים) יש אפס עוקבים. ל-72% מהעוקבים שלו יש פחות מ-10 עוקבים משלהם.

כ-62.5 מיליון עוקבים של מאסק לא צייצו מעולם. ליותר מ-100 מיליון מהעוקבים שלו יש פחות מ-10 ציוצים.

נתון מעניין נוסף: מאסק השלים את רכישת הפלטפורמה ב-27 באוקטובר 2022. כ-25% מהעוקבים שלו הם חשבונות שנוצרו בתאריך הזה או אחריו.

האם העוקבים של מאסק הם פייקים?

אין דרך להוכיח את זה בוודאות. מיעוט הציוצים והעוקבים שלהם מצביע, לכל הפחות, שמדובר ביוזרים לא פעילים. אבל יש עוד כמה אינדיקטורים שמעוררים חשד שמדובר בפייקים נטו: כ-38 מיליון מהם ללא תמונת פרופיל, ולכ-50 מיליון מהם יש 4 ספרות או יותר בשם המשתמש, מה שאומר שהם השאירו את שם המשתמש ברירת המחדל שקיבלו מטוויטר. כ-43.8 מיליון מעוקביו של מאסק עוקבים אחרי פחות מ-10 אנשים, וכ-13.5 מיליון מהעוקבים שלו עוקבים רק אחרי חשבון אחד.

מה לגבי ה-V הכחול הידוע לשמצה? רק כ-0.3% מהעוקבים של מאסק מחזיקים ב-V כחול (כ-453 אלף). במאשאבל מעריכים כי בטוויטר יש כ-830 אלף משתמשי וי כחול בלבד.

כדי לדעת מה מצב הפלטפורמה, לא מספיק לספור כמה יוזרים רשומים אליה, כי זה מספר שקל מאוד לנפח. מספר המשתמשים הפעילים הוא האינדיקציה החשובה. לאחרונה, מאסק התגאה ב-540 מיליון משתמשים חודשיים (מספר שהודהד בהערצה). אם המספר הזה נכון, הרי ש-25% מהמשתמשים עוקבים אחרי מאסק, אחוז לא סביר בעליל.

אבל, אם הנתונים של מאשאבל הם אינדיקציה לטוויטר ככלל, הרי שיש כאן כמות עצומה של משתמשים לא פעילים, בוטים ופייקים שמנפחים את המספרים.