האם כדאי לאחסן אתרים בשרתים של GoDaddy?

בחירת אחסון אתרים היא לא פעולה פשוטה ודורשת בדיקה מעמיקה של כל מיני פרמטרים, שלפעמים נראים טכניים ומסובכים. בעלי אתרים רבים שואלים אותנו:  האם האחסון של גודדי מומלץ? התשובה הקצרה היא: לא!

והנה התשובה הארוכה והמפורטת:

למה בכלל אנשים מאחסנים בגודדי?

GoDaddy היה במשך שנים שירות של מכירת דומיינים, והרבה בעלי אתרים קנו שם את הדומיינים הראשונים שלהם. גודדי מתמחים בשיווק, פרסום ומכירות, ואוהבים מאוד לדחוף מוצרים נוספים לכל מי שרוכש אצלם שירות כלשהו. וכך, הרבה פעמים, מתוך נוחות או אפילו חוסר תשומת לב, בעלי אתרים מצאו את עצמם עם שירות אחסון בגודדי, למרות שלא באמת תיכננו לקנות שם.

למה לא כדאי לאחסן אתרים בגודדי?

מחיר יקר: המחירים של אחסון אתרים בגודדי יקרים, למרות שלפעמים הם נראים זולים. גודדי אוהבים להחביא עלויות ולדחוף לכם מוצרים שאתם לא צריכים, וכך תמצאו את עצמכם משלמים הרבה יותר ממה שאתם צריכים.

שרתים רחוקים ואיטיים: גודדי מעמיסים משתמשים רבים על כל שרת כדי לחסוך בעלויות, והשרתים שלהם איטיים, מה שכמובן גורם לאתר להיות איטי. השרתים שלהם גם לא ממוקמים באירופה או בישראל, ולכן אם יש לכם אתר ישראלי, אין לכם סיבה לאחסן ב-GoDaddy, ואתם צריכים להעדיף אחסון אתרים ישראלי.

שירות לקוחות בינוני: גודדי עושים מאמצים רבים כדי שלא תפנו לתמיכה שלהם באופן ישיר, ויפנו אתכם למאמרי תמיכה וכל מיני אמצעים אחרים. כשמדובר באחסון אתרים, הרבה פעמים יש צורך במענה מהיר, מדויק ואמין – ואת זה גודדי לא יודעים לספק. מלבד זאת, השירות שלהם כמובן לא מגיע בשפה העברית, מה שיכול להוות בעיה עבור חלק מהאנשים.

פריצות לאתרים: מניסיון, השרתים של גודדי נפרצים השכם והערב. חלק גדול ממקרי פריצות האתרים שנתקלנו בהם התרחשו בשירותי האחסון של החברה הזו, מכיוון שאין שם הקפדה על נהלי אבטחת מידע, והם גם לא דואגים במיוחד לשמור על המידע השמור אצלם.