אחסון אתרי וורדפרס ב-2022: תוצאות מבחני ביצועים

חברת Review Signal פירסמה תוצאות של מבחן מקיף שערכה ב-2022, ובודק את הביצועים של שרתי אחסון אתרים, המארחים אתרי וורדפרס ואתרי סחר המבוססים על ווקומרס.

זה מבחן מעניין מכיוון שהוא בוחן את שירותי האחסון על פי דרגות מחירים, והוא אינו ממומן על ידי חברה מסחרית חיצונית. בנוסף, בניגוד לאתרי זבל שונים, כאן לא מדובר על "חוות דעת", אלא על ביצועים טכניים של שירותי האחסון. הבדיקה כללה כמה משירותי האחסון הפופולריים בעולם: גודדי, דרימהוסט, סייטגראונד, קלאודווייז ועוד. המטרה היתה לבדוק אחסון אתרי וורדפרס באופן ספציפי – כלומר, לבדוק חברות אחסון המציעות שירותי אחסון ספציפיים למערכת ניהול התוכן. הבדיקה הפרידה בין אתרי וורדפרס רגילים ובין אתרי וורדפרס המשמשים כחנויות אינטרנטיות ומבוססים על התוסף ווקומרס.

בין הבדיקות שבוצעו על כל שרת: בדיקות עומס מבקרים באמצעות LoadStorm, בדיקות קאשינג, בדיקות זמינות (Uptime) ובדיקות מהירות טעינת האתר מ-12 מיקומים שונים בעולם. החברות לא דורגו בסדר עולה, אלא קיבלו ציון לשבח אם הצטיינו בבדיקות. חברה שלא הציגה ביצועים מרשימים – פשוט לא קיבלה "כוכב". בנוסף, התוצאות חולקו על פי קטגוריית מחירים, שכן אין דין שירות אחסון זול כשירות אחסון אתרים לעסקים גדולים (אנטרפרייז). הקטגוריות לפי מחיר כללו אחסון במחיר פחות מ-25 דולר לחודש, 25-50 דולר לחודש, 51-100 דולר לחודש, 101-200 דולר לחודש, 201-500 דולר לחודש, ואחסון אנטרפרייז במחיר של מעל 500 דולר לחודש.

בתוצאות של כל קטגוריה, מוצגות גם חבילות האחסון השונות המוצעות על ידי החברות.

בקטגוריה של אחסון אתרי וורדפרס במחיר של פחות מ-25 דולר, הצטיינו החברות גרין גיקס, סייטגראונד, 20i, פרסבל ועוד. בתחום אירוח הווקומרס, באותה קטגוריית מחיר, הצטיינו סרבר בולט, גרין גיקס וגם wordpress.com.

קלאודווייז, חברה שזוכה לפופולריות לאחרונה, לא זכתה לציון לשבח בקטגוריית מחיר זו. החברה הציגה זמני טעינה גבוהים של מסך הלוגין לוורדפרס (מקום לפני אחרון) והיו לה בעיות עם מבחני עומס המבקרים. בבדיקת זמני הטעינה, WPX הצטיינה, ואילו סייטגראונד דורגה כמעט אחרונה.

בקטגוריית המחירים של 25-50 דולר לחודש, קלאודווייז קיבלה ציון לשבח, ביחד עם סייטגראונד, גרין גיקס, פרסלבס ועוד.

בקטגוריית האנטרפרייז, הצטיינו WordPress VIP, סרבר בולט, פרסלבס וסקיילפורס.

במבחני הביצועים לאתרי ווקומרס במחיר של פחות מ-25 דולר לחודש לאחסון, הצטיינו גרין גיקס, סרבר בולט ו-wordpress.com. סייטגראונד קיבלה אזכור של כבוד בלבד, ואילו קלאודווייז, ריידבוקסס ונקסס לא קיבלו כוכב.