גוגל חסמה את מתקפת ה-DDoS השלישית בגודלה בהיסטוריה

שירותי הענן של גוגל התמודדו בהצלחה עם מתקפת מניעת השירות השלישית בגודלה בהיסטוריה במהלך חודש יוני השנה, שבשיאה הגיעה ל-46 מיליון בקשות בשנייה.

לשם השוואה, מדובר במתקפה גדולה ב-76% לעומת מתקפת DDos גדולה אחרת, שנעצרה על ידי קלאודפלייר באותו חודש.

כמות הבקשות העצומה שוות ערך לכל הבקשות היומיות שמתקבלות באתר ויקיפדיה, למשל, אבל בתוך 10 שניות בלבד. התקפות מניעת שירות יוצרות מעין "פקק" ברשתות ומונעות מהטראפיק הרגיל לנוע בצורה חופשית ומהירה.

גוגל וחברות אבטחה שונות מזהירות זה זמן מה כי המתקפות הללו הולכות ומחמירות – הן הופכות גדולות יותר ומגיעות לעתים קרובות יותר.

גוגל מדווחת כי כ-2 דקות לאחר תחילת המתקפה, שירות ה-Cloud Armor Adaptive Protection שלה זיהה אותה, התריעה על קיומה ויצרה פילטר לחסימתה. ההתקפה נמשכה פחות משעה, מכיוון שככל הנראה התוקפים ראו שהם לא מצליחים להשפיע על המערכות והפסיקו אותה. המתקפה הגיעה מיותר מ-5,000 כתובות אייפי ב-132 מדינות. כ-3% מנפח המתקפה הגיע מ-nodes של TOR.

בדו"ח שפורסם על ידי Radware, וסוקר איומי אבטחה גלובליים במחצית הראשונה של 2022, מצוין כי חלה עלייה של 203% במתקפות מניעת שירות, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. נפח המתקפה הממוצע שנחסם על ידי לקוחות החברה עמד על כ-3.39 טרה בייט. רדוור וחברת האבטחה קספרסקי מציינות כי יש קשר ברור בין המלחמה באוקראינה לעלייה במתקפות ה-DDoS בעולם.