פרסום במנועי חיפוש ב-2022 ממשיך לשגשג גם במצב כלכלי רעוע

כשיש מיתון או אינפלציה, והעתיד הכלכלי לא ברור, יש נטייה לקצץ בתקציבי פרסום. עם זאת, דו"ח חדש מראה כי בעלי עסקים מקצצים בחלק מערוצי הפרסום, ואילו ערוצים אחרים נהנים דווקא מפריחה.

למרות שחלה ירידה בפרסום בטלוויזיה ובמודעות וידיאו באתרים כמו יוטיוב, נראה שפרסום במנועי חיפוש ממשיך לשגשג. ההוצאה על פרסום במנועי חיפוש בארה"ב צפויה להגיע לכ-112 מיליארד דולר ב-2023 – כמעט פי שניים מההוצאה שנרשמה ב-2019. אין ספק שהקורונה תרמה משמעותית לגידול המסיבי הזה בהוצאות על פרסום במנועי חיפוש. עסקים רבים מצאו את עצמם ללא אופציות, ונאלצו לפתוח חנויות דיגיטליות או לפחות להציג נוכחות דיגיטלית. גם בנישות קטנות, התחרות התעצמה. וכך – יותר אתרים ויותר תחרות (שגורמת למחיר פר הקלקה להתייקר) הביאו לעלייה משמעותית בתקציבי הפרסום במנועי חיפוש.

בארה"ב, גוגל עדיין שולטת בשוק הפרסום במנועי חיפוש עם 56.1% מההכנסות ממודעות. אבל גם אמזון, מיקרוסופט, ילפ ואפל מראות נוכחות. מודעות הפרסום בחיפוש של אפל צפויות להניב הכנסות של כ-5 מיליארד דולר בשנת 2022. גם טיקטוק צוברת מומנטום, ודו"חות מראים כי אתרי איקומרס הוציאו 60% יותר על מודעות בטיקטוק ברבעון השני של 2022.

ההוצאה על מודעות חיפוש במובייל גדולה בשני שליש מההוצאה על מודעות חיפוש למחשב. הנתונים מראים כי יותר ממחצית אוכלוסיית ארה"ב השתמשה בטלפון נייד לחפש אונליין ב-2016, ועד השנה הבאה, הנתון הזה צפוי לעלות לכ-70%. גישת ה-Mobile First מנצחת גם כאן.