מטוויטר ועד טרקטור: Doom יכול לרוץ כמעט על כל דבר

דום (Doom) היה אחד ממשחקי המחשב המכוננים של שנות ה-90. המשחק יצא לאור ב-1993 על MS-DOS, והיה בעצם המשך לקלאסיקת העל Wolfenstein 3D. המשחק מכר כ-3.5 מיליון עותקים עד שנת 1999, ובשנת 1995 העריכו כי עותקים של המשחק מותקנים על יותר מחשבים מאשר Windows 95, מערכת ההפעלה הפופולרית דאז.

המשחק דום

אנחנו כבר כמעט 30 שנה אחרי, ודום עדיין ממשיך לעשות כותרות, ולא רק בגלל הרימייק שלו מ-2016, אלא כי הוא נחשב לאחד המשחקים הטובים שאי פעם יצאו, וכי הוא היה אחד המשחקים שהגדיר את ז'אנר ה-FPS (משחק יריות בגוף ראשון, First Person Shooter).

סיבה נוספת לכך שדום עולה לכותרות גם בשנת 2022, היא שמסתבר שאפשר להריץ אותו על כמעט כל מכשיר או אפליקציה שעולה על דעתכם. אפשר כמובן לשחק בו בדפדפן בלי בעיה, אבל זה לא נדיר או מיוחד. מה שמגניב ב-Doom זה שהוא רץ על דברים… מוזרים. בין השאר, דום רץ על מדפסת, כספומט ואפילו טוויטר.

בחלק מהמקרים אפשר ממש לשחק וליהנות, ובחלק מהמקרים זו רק "הדגמת יכולת" נחמדה, שמראה שדום באמת יכול לרוץ על כל דבר כמעט.

על מה אפשר לשחק Doom?

דום יכול לרוץ על טוויטר, תודות לבוט החביב Tweet2Doom. כל מה שצריך לעשות זה להגיב לבוט, והוא יריץ עבורכם את המשחק. זה לא משחק רגיל שאתם יכולים לשחק עם מקלדת או עכבר. צריך להזין כל מיני פקודות לבוט, שזה קצת פחות נוח. ועדיין – אפשר לשחק.

אפשר לשחק דום על ערכה לבדיקת הריון

טוב, צריך דמיון עשיר ועיניים ממש טובות, אבל תראו – הנה דום בשחור-לבן מפוקסל!

 

תפוחי אדמה רקובים עוזרים להריץ Doom

אוקיי, אז זה Doom שרץ על מחשבון גרפי, אופציה מוכרת כבר מזמן, אבל הפעם המחשב לא עובד על סוללות, אלא על תפוחי אדמה שמתחילים להעלות עובש. צריך לראות כדי להאמין.

דום על Apple Watch

מסך קטן, לא קל, אבל אפשרי – דום יכול לרוץ גם על השעון החכם של אפל.

ואם כבר אפל, אז אפשר להריץ Doom גם על הטאץ' בר של המקבוק:

ב-2014, דום עלה לכותרות כי מישהו הצליח להריץ ולשחק אותו על מדפסת (כלומר, על מסך הבקרה שלה). המבצע דרש 4 חודשים של נסיונות, אבל בסוף – דום רץ על מדפסת פיקסמה של קנון.

אפשר לשחק דום גם על אייפוד ננו (אם יש לכם כזה עדיין), ואתם יכולים לנסות את זה בעצמכם – כאן יש הוראות.

כחלק מהמאבק של "הזכות לתקן", הראו ב-Sick Codes שאפשר לשחק דום גם על תצוגה של טרקטור ג'ון דיר.

וההגנבה העדכנית ביותר – דום רץ על נוטפד (כן כן, פנקס הרשימות העתיק של ווינדוז), ב-60FPS. אם מתחשק לכם לנסות – לארסטכניקה יש הוראות.