7 דברים מעניינים שאפשר לעשות עם טלגרם

טלגרם היא קודם כל תוכנת מסרים מיידיים, בדומה לווטסאפ. בקרב ישראלים, טלגרם יוצרת בעיקר אסוציאציות לטלגראס – כלומר, האפליקציה שמהווה פלטפורמה למכירה וקנייה של גראס. אז נכון, יש סחר ער בסמים (ובעוד כמה דברים) בטלגרם, וזה לא חדש. אבל יש עוד כמה דברים מעניינים שאפשר לעשות בטלגרם. הנה דוגמאות לשימושים מגניבים בטלגרם:

שידור מיקום והתראת קרבה

משתמשים בטלגרם יכולים לשלוח זה לזה את המיקום שלהם בלייב, מה שמאפשר מעקב אחד אחרי השני (מצוין למקרים של אירועים המוניים כמו פסטיבל מוזיקה הומה, למשל, או אפילו שיטוט ברחובות בעיר זרה). טלגרם גם מאפשרת למשתמשים להגדיר התראות קרבה, שמצפצפות כאשר המשתמש המוגדר נמצא קרוב אליכם (רדיוס של 50 מטר).

הודעות מתוזמנות

עלה לכם רעיון מגניב ואתם רוצים לשלוח הודעה לפני שתשכחו? אבל מה אם השעה 3 לפנות בוקר ואתם לא רוצים להעיר אף אחד? עם טלגרם אפשר לשלוח הודעות מתוזמנות לכל תאריך ושעה שתרצו. לחיצה ארוכה על אייקון השליחה תאפשר לכם לבחור את תזמון ההודעה.

הודעות שקטות

מאותה משפחה של הודעות מתוזמנות – אפשר בטלגרם לשלוח גם הודעות שקטות, שלא יצפצפו במכשיר המקבל. השיטה זהה – לחצו לחיצה ארוכה על אייקון השליחה.

החלפת תמונות תוך כדי ואחרי השליחה

אופס! שלחתם את התמונה הלא נכונה, בלי הפילטר והעריכה? בטלגרם אפשר לערוך ולהחליף את התמונות גם תוך כדי השליחה וגם אחריה. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ לחיצה ארוכה על התמונה ששלחתם. אתם יכולים כעת לערוך את התמונה בכלים של טלגרם, או להחליף אותה.

תחליף לרשתות חברתיות

טוויטר עולה בלהבות ואין לכם כוח למסטודון, בטח לא תחזרו לפייסבוק וטיקטוק זה לילדים קטנים? יש בטלגרם מבחר מעניין של קבוצות וערוצים שיכולים להתאים לכם. עיתונאים רבים מתחזקים ערוצי טלגרם ומשדרים דיווחים וסקופים. יש גם קבצות לשיתוף תכנים, מוסיקה, תמונות ועוד, שבהן אפשר לנהל שיחות. ובטלגרם אפשר להישאר מאחורי כינוי בלי לחשוף את מספר הטלפון. אתם יכולים להקים בעצמכם ערוצים וקבוצות – רשת חברתית מבוזרת לכל דבר.

כיווץ סרטונים

יש לכם סרטון בטלפון הנייד, והנפח שלו גדול מדי? שלחו אותו לעצמכם לטלגרם – בעת השליחה תוכלו לבחור אם לכווץ את הנפח שלו. לאחר ששלחתם וקיבלתם, הורידו אותו מחדש לטלפון, והנה לכם סרטון קטן משמעותית. שימו לב שכיווץ הסרטון פוגע באיכות שלו, אבל לרוב זה לא משנה לצפייה בנייד.

דאמפ של לינקים – Link Dump

מצאתם מאמר מעניין שאתם רוצים לקרוא אחר כך? עשיתם שאזאם באמצע נהיגה ואתם לא רוצים להתעסק עם ספוטיפיי עכשיו? רוצים לשתף משהו עם חברים אבל קודם להתעמק בתוכן עצמו? איפה אתם זורקים את כל הלינקים והחומרים לצריכה מאוחרת יותר? בטלגרם אתם פשוט יכולים לשלוח אותם לעצמכם או ליצור ערוץ פרטי ולזרוק לשם את כל הלינקים הרלוונטיים.